Najpopularniejsze rasy kotów domowych

Kot domowy

Koty od tysiącleci towarzyszą człowiekowi. Wykorzystywane do polowań na gryzonie, z czasem stały się przede wszystkim towarzyszami człowieka. Dzięki temu, że kot od tak długiego czasu przebywa z człowiekiem, udało się nam na przełomie stuleci wyhodować wiele ras o odmiennych cechach wyglądu i charakteru. Które z nich są w ostatnich latach najpopularniejsze?

Popularne rasy kotów

Jeszcze dekadę temu jedną z najpopularniejszą rasą kotów domowych był pers. Ten długowłosy kot zaliczany jest do ras starych. Ma łagodny charakter i jest raczej leniwy. Bardzo mocno przywiązuje się do właściciela i nie ma  problemu z życiem w małych pomieszczeniach. Jest to kot wymagający regularnego czesania.

W ostatnich latach dużą popularność zyskały największe z kotów domowych. Maine Coon, bo o nich mowa stały się popularne nie tylko dzięki gabarytom. Ważniejszy dla wielu właścicieli był ich charakter. Z zachowania przypominają one bowiem psa. Kot ten nie przywiązuje się do miejsca, jak większość ras, a do człowieka. Dlatego też coraz chętniej kupowaną rasą.

Inną, chętnie kupowaną ostatnio rasą jest kot brytyjski. Krótko- lub długowłosy. Kot ten, tak jak Maine Coon bardzo przywiązuje się do człowieka. No i jest rozmiarów normalnego kota. Koty brytyjskie dzięki kolorze sierści i swojemu delikatnie spłaszczonemu pyszczkowi, mają swój niepowtarzalny urok, dzięki któremu mają rzeszę fanów.

Najpopularniejsze rasy kotów domowych
Rate this post

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here