Najpopularniejsze rasy kotów domowych

Kot domowy

Koty od tysiącleci towarzyszą człowiekowi. Wykorzystywane do polowań na gryzonie, z czasem stały się przede wszystkim towarzyszami człowieka. Dzięki temu, że kot od tak długiego czasu przebywa z człowiekiem, udało się nam na przełomie stuleci wyhodować wiele ras o odmiennych cechach wyglądu i charakteru. Które z nich są w ostatnich latach najpopularniejsze?

Popularne rasy kotów

Jeszcze dekadę temu jedną z najpopularniejszą rasą kotów domowych był pers. Ten długowłosy kot zaliczany jest do ras starych. Ma łagodny charakter i jest raczej leniwy. Bardzo mocno przywiązuje się do właściciela i nie ma  problemu z życiem w małych pomieszczeniach. Jest to kot wymagający regularnego czesania.

W ostatnich latach dużą popularność zyskały największe z kotów domowych. Maine Coon, bo o nich mowa stały się popularne nie tylko dzięki gabarytom. Ważniejszy dla wielu właścicieli był ich charakter. Z zachowania przypominają one bowiem psa. Kot ten nie przywiązuje się do miejsca, jak większość ras, a do człowieka. Dlatego też coraz chętniej kupowaną rasą.

Inną, chętnie kupowaną ostatnio rasą jest kot brytyjski. Krótko- lub długowłosy. Kot ten, tak jak Maine Coon bardzo przywiązuje się do człowieka. No i jest rozmiarów normalnego kota. Koty brytyjskie dzięki kolorze sierści i swojemu delikatnie spłaszczonemu pyszczkowi, mają swój niepowtarzalny urok, dzięki któremu mają rzeszę fanów.

Poprzedni artykułWady i zalety sterylizacji kotek
Następny artykułHodowla kur niosek, co warto wiedzieć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj