Przysmaki dla szczeniaka – na co zwrócić uwagę?

Uwielbiasz swojego szczeniaka i chcesz dla niego wszystkiego, co najlepsze. To zrozumiałe! Jednym ze sposobów okazywania sympatii czworonożnemu przyjacielowi z pewnością jest serwowanie mu smakołyków, które stanowią wspaniałe urozmaicenie codziennej diety. Ale czy wiesz, na co zwracać uwagę podczas doboru smakołyków? Kiedy i w jakich ilościach je podawać? Sprawdź koniecznie!

Przysmaki dla psa – po co?

Co najmniej jedna z odpowiedzi jest oczywista i nasuwa się od razu – po to, aby sprawić czworonogowi przyjemność. Pies również jak najbardziej na to zasługuje! Codzienne spożywanie tej samej karmy w misce jest… nudne. Przysmaki to coś wyjątkowego, pysznego – coś, co sprawia radość. Są one także doskonałym sposobem na wzmacnianie więzi z pupilem, budowanie zaufania i poczucia bezpieczeństwa. Ponadto jest to świetna nagroda, którą możesz wykorzystać do motywowania psa podczas ćwiczeń, szkolenia i zabawy.

Z pomocą smakołyków możesz oswajać szczeniaka z różnymi nowościami, które pojawiają się w jego otoczeniu (np. z zabiegami pielęgnacyjnymi, ze „strasznymi” dźwiękami etc.), łącząc bodziec nieznany, być może wywołujący lęk, z czymś przyjemnym. Próbujesz zmienić karmę, ale szczeniak niekoniecznie okazuje zachwyt nad nową propozycją? Wymieszanie nowej karmy z garścią znanych i uwielbianych smakołyków może pomóc rozwiązać problem.

Jak wybrać przysmaki?

Po pierwsze musisz mieć świadomość tego, że Twój szczeniak, nawet jeśli w przyszłości będzie potężnym czworonogiem, obecnie jest niewielki i ma niewielkie zęby. W związku z tym smakołyki dla szczenięcia nie powinny być zbyt duże i za twarde.

Kolejna kwestia to oczywiście skład. Przysmaki dla psawysokiej jakości, jak np. przysmaki SPECIFIC™, cechują się niską zawartością tłuszczu oraz jednocześnie wysoką zawartością błonnika. Dzięki temu możesz je serwować swojemu pupilowi bez obaw o to, że w niekontrolowany sposób przybierze na wadze. Skoro zaś o wadze mowa, pamiętaj o zachowaniu umiaru! Nawet bowiem najbardziej „dietetyczne” smakołyki przyczyną się do wzrostu masy ciała, jeśli będą podawane w nadmiarze. Dzienna porcja smakołyków nie powinna przekraczać 10% zapotrzebowania dobowego na energię.

Co jeszcze powinny zawierać psie smakołyki, a czego zdecydowanie nie mogą w sobie mieć? Na pewno powinny być bogatym źródłem dobroczynnych kwasów tłuszczowych omega-3, które korzystnie wpływają na funkcjonowanie całego organizmu. Muszą być natomiast wolne od sztucznych barwników i dodatków smakowych. Wybierz mądrze, aby zaoferować szczenięciu nie tylko smaczną, ale przede wszystkim zdrową i bezpieczną przekąskę!

Poprzedni artykułCzym różni się żywienie szczeniaka a dorosłego psa?
Następny artykułCzy psy lubią i mogą jeść słodycze?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj