Jak dobrać szelki dla Twojego kota – poradnik dla właścicieli

Coraz więcej właścicieli mruczków, takich jak na przykład kot bengalski, decyduje się na to, by odbywać ze swoim zwierzakami spacery. By były one bezpieczne, należy wyprowadzać pupila na szelkach. W związku z tym wiele osób zaczyna się zastanawiać, jak dobrać szelki dla kota. Dowiedz się, czym powinno się kierować w trakcie ich zakupu i jak szeroki wybór akcesoriów dla kotów dostępny jest na rynku.

Do czego służą szelki dla kota?

Odpowiedzialny opiekun kota musi wiedzieć, że kocie spacery powinny mieć miejsce tylko pod jego nadzorem. Pomagają w tym właśnie szelki, dzięki którym na przykład Twój ukochany kot brytyjski pozostanie w czasie wycieczki pod kontrolą. Podczas pobytu poza domem łatwo bowiem o niespodziewane sytuacje, które mogą wystraszyć zwierzę i spowodować jego ucieczkę. Wystarczy spotkanie z obcym psem lub głośna grupa ludzi i nieszczęście gotowe. Mruczka może też coś zainteresować – przelatujący gołąb, inny kot lub coś równie pociągającego szybko sprawi, że Twój podopieczny pobiegnie w dal, nie zwracając na Ciebie uwagi. Przed takim scenariuszem uchronią Cię szelki z przytwierdzoną do nich smyczą, której koniec będzie bezpiecznie spoczywał w Twojej dłoni. 

Szelki pomagają więc w wielu codziennych sytuacjach, zwłaszcza w przypadku zwierząt ze specyficznymi wymaganiami. Na przykład wady kota brytyjskiego sprawiają, że może on być nieśmiały i źle reagować na noszenie na rękach. W takim przypadku na przykład u weterynarza możesz pozwolić mu przemieszczać się w szelkach.

Jak wybrać właściwe szelki dla Twojego kota?

Wybór szelek jest czymś, czemu warto poświęcić dłuższą chwilę. Muszą być one dobrze dopasowane, by zwierzę nie wysunęło się z nich w nagłej sytuacji. Z drugiej strony nie mogą one też uciskać kociaka. Postaw więc na model dobrany do wielkości Twojego pupila, najlepiej regulowany. Inne szelki założy kot perski miniaturka, a inne masywnie zbudowany kot brytyjski. Zmierz swojego mruczka i na tej podstawie dobierz rozmiar jego akcesoriów. Konieczne jest, by były one wykonane z miękkiej tkaniny, by nie obcierać skóry. Potem możesz skupić się na wybieraniu kolorów i wzorów danego modelu.

Gdzie kupić dobre szelki dla kota?

Kupując szelki, postaw na akcesoria dobrej jakości od sprawdzonych producentów, które znajdziesz w takich sklepach internetowych jak na przykład zoo24.pl. Ogromny wybór produktów sprawi, że bez trudu odkryjesz tam fasony szelek, które z pewnością będą pasowały do Twojego zwierzaka i odbędzie on w nich mnóstwo udanych spacerów pod Twoim czujnym okiem. Przeczytasz tam też wiele ciekawostek o różnych rasach, na przykład o kotach bengalskich: https://zoo24.pl/blog/kot-bengalski-n65.

Poprzedni artykułJakie wykonać pierwsze kroki do rozpoczęcia przygody z hodowlą węży?
Następny artykułZdrowa karma dla królików domowych – poznaj tajniki prawidłowego żywienia Twojego pupila

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj