Psie choroby – na co chorują psy?

Wścieklizna u psa

Choroby zakaźne psów to jedne z najczęściej występujących schorzeń u tego gatunku. Do chorób zakaźnych psów należy między innymi wścieklizna, objawiająca się spaczonym jedzeniem (często drewnianych przedmiotów), agresją, a w stadium końcowym choroby także pianą z pyska. Choroba ta jest nieuleczalna. Wścieklizna należy do chorób, jakimi człowiek może się zarazić, dlatego w Polsce istnieje obowiązek corocznego szczepienia psów.

Parwowiroza u psa

Do innych psich chorób należy parwowiroza. Choroba ta jest najgroźniejsza u szczeniąt, u których wywołuje silną biegunkę i wymioty. Pies chorujący na parwowirozę bardzo szybko się odwadnia, co stanowi niebezpieczeństwo dla jego życia. Bez podjęcia odpowiedniego leczenia pies umiera po kilku dniach od pojawienia się objawów klinicznych.

Nosówka u psa

Do groźnych chorób psów należy również nosówka. Choroba atakuje głównie układ nerwowy i oddechowy. W przebiegu nosówki można obserwować takie objawy jak niezborność ruchów, drgawki czy zgrubienia na poduszkach łap. W początkowym stadium choroby może się także pojawić wysoka gorączka oraz wypływ z nosa. Choroba ta jest nieuleczalna – nawet jeśli objawy kliniczne ustąpią, nosówka może sporadycznie nawracać.

Poprzedni artykułWady i zalety kastracji psów
Następny artykułNadwaga u psa, jak ją rozpoznać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj