Co warto wiedzieć o bezzbożowych karmach dla psów

Jeszcze jakiś czas karmy bezzbożowe dla psów uznawane były za nowość. Dzisiaj takie produkty nikogo już nie dziwią i wiele osób decyduje się podawać swojemu pupilowi właśnie takie pożywienie. Co sprawia, że suche karmy dla psa cieszą się taką popularnością?

Zanim kupisz karmę dla psa

Przed wyborem karmy dla swojego pupila, powinniśmy dokładnie zapoznać się ze składem produktu. Naturalnie odpadają więc wszelkie rozwiązania, które nie mają wyodrębnionych na swoim opakowaniu poszczególnych składników. Zainteresować powinna nas również kolejność wymienionych składników. Niestety dość często w karmach spotkamy się z ciężkostrawnym dla psów zbożem. Oprócz tego, że może zaszkodzić ich samopoczuciu, taki składnik można uznać za mało wartościowy, bo nie zawiera potrzebnych do rozwoju czworonoga składników odżywczych. Innym problemem są produkty sojowe. Zdarza się, że powodują alergie oraz nadwrażliwość. Karmy bezzbożowe dla psa pozwalają zapobiec wszystkim tym problemom.

Czym wyróżnia się dobra bezzbożowa karma dla psa?

Moc takiego produktu tkwi w jego składzie. Aby uświadomić sobie, dlaczego to karma sucha bezzbożowa dla psa powinna być podstawą diety zwierzaka, warto najpierw przeanalizować jego potrzeby żywieniowe. Właściwie zbilansowana psia dieta powinna obejmować:

  • białko zwierzęce
  • białko roślinne
  • warzywa i owoce

Nie trzeba bardzo zagłębiać się w tematykę psiej dietetyki, żeby dowiedzieć się, że zboża nie są istotnym składnikiem piramidy żywieniowej czworonoga. Jeśli już, zajmują dalsze, mniej znaczące miejsca. Bezzbożowa sucha karma dla psa to alternatywa karm, których skład opiera się na zbożu. Zaznaczyć należy, że to zdrowsza alternatywa. Efekt? Dobrze dopasowana bezzbożowa sucha karma dla psa pozytywnie wpłynie na jego stan zdrowia oraz na samopoczucie.

Bezzbożowe karmy dla psa – kiedy je wybrać?

Producenci karm dla czworonogów oferują różnorodne karmy bezzbożowe dla psa w każdym wieku, co oznacza, że możemy z ich pomocą zatroszczyć się o właściwe żywienie pupila na każdym etapie jego życia. W takich miejscach jak CrazyBoy bez problemu znajdziemy rozwiązania dla bardzo młodych czworonogów. Bezzbożowa karma dla psów dorosłych, bezzbożowe karmy dla psów dorosłych ras małych i dużych… – w dobrze zaopatrzonym sklepie znajdziemy różnorodne typy smakołyków. Oprócz tego, w każdej grupie da się wyodrębnić produkty, różniące się składem. Bez problemu możemy więc dobrać rozwiązanie, które będzie i zdrowe, i rozpieści kubki smakowe naszego czworonoga.

Źródło: https://crazyboy.pl/

Poprzedni artykułNajważniejsze zalety kołowrotków Mikado
Następny artykułJak nauczyć psa chodzenia na smyczy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj