Zdrowa karma dla królików domowych – poznaj tajniki prawidłowego żywienia Twojego pupila

Każdy właściciel królika dąży do tego, aby utrzymać swojego pupila w doskonałej kondycji. Kluczem do osiągnięcia tego celu jest wdrożenie właściwego żywienia. Niestety w kwestii tej pojawia się wiele sprzecznych opinii. Jak zatem powinna wyglądać zdrowa karma dla królików domowych? Odpowiedź na to pytanie zawarliśmy w dzisiejszym artykule. Zostań z nami i poznaj tajniki, które ułatwią Ci skomponowanie pełnowartościowej diety. W rezultacie Twój pupil będzie szczęśliwy, a Ty zyskasz spokój ducha, wiedząc, że zapewniasz mu wszystko, czego potrzebuje.

Zdrowa karma dla królików domowych – klucz do dobrego samopoczucia pupila

Królik to prawdziwy roślinożerca. Jego dieta składa się głównie z siana. Nie jest to jednak jedyny składnik w jadłospisie tych zwierząt. W celu urozmaicenia podaje się im również zioła, warzywa i owoce, a także gałązki. Bardzo wartościowym dodatkiem jest również gotowa karma, która występuje w postaci granulatu lub mieszanek. Swoją uwagę warto zwrócić tu zwłaszcza na pierwszą opcję. W przypadku granulatu w jednym kęsie zawarte są wszystkie niezbędne substancje. Zupełnie inaczej jest, jeśli chodzi o mieszanki. Króliki zazwyczaj wybierają z nich jedynie to, co najbardziej im smakuje. Taki pokarm może stać się więc przyczyną niedoborów.

Pozostaje jeszcze pytanie, jaki granulat wybrać? W końcu karma dla królików domowych musi być nie tylko smaczna, ale i zdrowa. Dlatego też zwróć uwagę na jej skład, a w szczególności na:

  • poziom włókna surowego – układ trawienny królików przystosowany jest do trawienia włókna pokarmowego. Umożliwia ono dobre trawienie i wspomaga ścieranie zębów. To dlatego niezmiernie ważne jest, aby karma miała wysoki poziom włókna surowego. Absolutne minimum to 15%. W przypadku najlepszych pokarmów jest to jednak ponad 20%;
  • brak lub niski poziom zbóż – w składzie nie powinno być także zbóż. Są one zbyt kaloryczne, przez co prowadzą do otyłości. Zbyt duża waga może być niestety przyczyną chorób;
  • poziom białka i tłuszczu – ze względu na wspomnianą otyłość warto sprawdzać także poziom białka i tłuszczu, których powinno być jak najmniej.

Gdzie kupić naturalną i zdrową karmę dla królików?

Jest wiele miejsc, w których możesz kupić pokarm dla swojego pupila. Niestety, w praktyce większość z nich nie zwraca uwagi na to, co dostarcza swoim klientom. W rezultacie mnóstwo właścicieli karmi króliki niezdrowymi i wysokokalorycznymi karmami. Co więcej, w wielu przypadkach oferowane są one jako podstawowy składnik diety. Co mamy w następstwie? Otyłość i problemy zdrowotne.

Królik ma bardzo wrażliwy układ pokarmowy. Serwowana mu dieta powinna uwzględniać więc jego potrzeby żywieniowe i bazować na naturalnych składnikach. To właśnie dlatego istotne znaczenie ma wybór źródła zakupu. Skup się przede wszystkim na miejscach prowadzonych z troską o dobro tych zwierząt. Dzięki temu zyskasz pewność, że asortyment jest zgodny z wymaganiami Twojego pupila. Naturalną i zdrową karmę dla królików znajdziesz np. pod linkiem https://uszatkowerady.pl/pl/c/Karma/75. Produkty odznaczają się doskonałym składem, który powstał z uwzględnieniem potrzeb żywieniowych królików. Kupując je, możesz być więc pewien, że Twój pupil otrzyma najlepszy dla niego pokarm.

Poprzedni artykułJak dobrać szelki dla Twojego kota – poradnik dla właścicieli
Następny artykułKarma hipoalergiczna dla psów – optymalne żywienie dla czułych żołądków

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj