Smycz dla psa – jak wybrać najlepiej?

Wychodząc z psem na spacer, trzeba pamiętać o kluczowym akcesorium w postaci smyczy. Obecnie można liczyć na bogactwo i różnorodność asortymentu, dzięki czemu nie ma najmniejszego problemu z kupieniem tego przedmiotu. Pojawia się jednak pytanie, jak wybrać odpowiedni model dla swojego czworonoga. Zakup pierwszej lepszej smyczy nie jest najlepszym pomysłem, warto dobrze przemyśleć swój wybór. Kluczowe będzie kierowanie się potrzebami psa i swoimi preferencjami, aby wspólne spacery były przyjemne dla obu stron. Smycz jest pewnego rodzaju ograniczeniem dla zwierzęcia, dlatego należy zadbać o to, aby niwelować ewentualny dyskomfort. Opiekun ma do wyboru wiele rodzajów smyczy, a każda ma swoje konkretne przeznaczenie.

Idealna smycz dla psa, czyli jaka?

Najpopularniejsze są smycze miejskie, które świetnie sprawdzają się do codziennych spacerów. Mają one rączkę do trzymania i karabińczyk do wpięcia obroży. Smycze miejskie są dostępne w przeróżnych wariantach do wyboru, mogą być wykonane z taśmy, skóry czy nawet sznurka. Smycze w postaci sznurka/taśmy są lekkie i jednocześnie bardzo wytrzymałe. Trwałym i przyjemnym w dotyku materiałem będzie skóra lub ekoskóra. Wymaga jednak regularnej konserwacji, jeśli ma zachować przez długi czas swoje pierwotne walory użytkowe i estetyczne.

Długość również jest zróżnicowana, ale zwykle smycze miejskie są stosunkowo krótkie. W przypadku niedługiego spaceru będą świetnym wyborem, nie trzeba martwić się o zbyt mocne oddalenie się zwierzęcia. Spacerując z psem pośród ludzi ważne jest to, aby trzymać go krótko na smyczy, do czego model miejski nadaje się idealnie. Na korzyść smyczy spacerowej przemawia lekkość, poręczność, zmieści się nawet w kieszeni. Jeśli pies ma tendencję do ciągnięcia podczas spacerowania, to smycz miejska nie będzie dobrym wyborem, bo jest za krótka i nie ma możliwości regulowania jej długości.

Alternatywą dla smyczy miejskiej jest model przepinany, który ma karabińczyki po obu stronach. Co więcej, w różnych miejscach na smyczy znajdują się dodatkowe kółka, które umożliwiają jej skrócenie lub wydłużenie. Opiekun może zdecydować, ile dać swobody swojemu pupilowi podczas spaceru, w zależności od sytuacji. Smycz przepinana jest bardziej funkcjonalna od modelu miejskiego, dłuższa od tej spacerowej, z możliwością regulowania długości. Warto jednak mieć na uwadze to, że smycz przepinana nie ma rączki do trzymania. Najczęściej do wyboru są cztery długości, gdzie maksymalna wynosi aż 2,4 metra. Smycz przepinana występuje najczęściej w wersji taśmowej, ale może być wykonana również ze sznurka.

Dużą popularnością cieszą się smycze automatyczne, które zapewniają psu najwięcej swobody. Mogą mieć one postać taśmy lub sznurka, które znajdują się w specjalnej rolce. O długości smyczy decyduje zwierzę – w zależności od użytej przez niego siły, smycz wysunie się z obudowy w mniejszym lub większym stopniu. Co więcej, opiekun możne zdecydować o tym, czy dana długość smyczy ma być tylko chwilowa czy stała, wystarczy wcisnąć przycisk na uchwycie, aby zablokować automat. Przy dłuższych spacerach, z dala od ludzi, na otwartej przestrzeni, takie rozwiązanie sprawdza się rewelacyjnie. Jeśli pies lubi ciągnąć podczas spacerów, to z pewnością będzie zadowolony.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że przy smyczy automatycznej trudniej będzie przywołać pupila do siebie, szczególnie jeśli coś odwróci jego uwagę. Mniejsza kontrola nad psem może być wobec tego pewnym minusem. Ponadto istnieje ryzyko zaplątania się zbyt długiej smyczy. Wyróżnić można modele na taśmie lub lince. Te pierwsze cechują się większą wytrzymałością i są zwykle krótsze. Dłuższe będą modele linkowe, ale mniej trwałe. Smycze automatyczne mogą mieć długość do nawet ośmiu metrów. Zwijają się one samoczynnie – w momencie zbliżenia się zwierzęcia do opiekuna.

Gdzie kupić dobrej jakości smycz dla swojego psa? Co warto mieć na uwadze?

Wybierając smycz dla swojego psa, warto mieć na uwadze przede wszystkim jej wytrzymałość, funkcjonalność, jakość wykonania, długość i możliwość jej regulowania. W przypadku żywiołowych psów świetnym wyborem będzie zakup smyczy na szerokiej, grubej taśmie. Jeśli opiekunowi zależy na zwiększeniu bezpieczeństwa podczas spacerów, szczególnie tych po zmroku, warto wybrać model w jaskrawych, odblaskowych kolorach.

Przy spokojnym czworonogu świetnie sprawdzi się smycz automatyczna, która zapewni mu większą swobodę poruszania się. Dobrej jakości produkt będzie miał solidnie wykonane szwy i karabińczyk. Wybierając smycz, powinno się zwrócić uwagę na jej przeznaczenie. Inne modele sprawdzą się w przypadku krótkiego spaceru, do uprawiania sportu czy trenowania zwierzęcia.

Jako że kluczową kwestią jest zakup dobrej jakości smyczy dla swojego psa, warto dokonać go w sprawdzonym sklepie. W Warsaw Dog można liczyć na bogactwo i różnorodność asortymentu, dzięki czemu każdy właściciel znajdzie coś odpowiedniego dla swojego czworonożnego przyjaciela. Do wyboru są modele linowe, miejskie, przepinane, dwójniki z rączką. Można przebierać w kolorach, wzorach i długościach, czyli w pełni dopasować smycz do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Produkty są dostępne na stronie https://warsawdog.com/cat/smycz/. Przy tak szerokim wachlarzu wyboru nawet najbardziej wymagający klienci mogą liczyć na pełną satysfakcję z zakupów zrobionych w sklepie Warsaw Dog.

Poprzedni artykułWędkarstwo – coś więcej niż hobby
Następny artykułPielęgnacja psa – o czym warto wiedzieć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj