Czy linki treningowe dla psa mogą zastąpić smycz?

Od dawna wiadomo, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Posiadanie zwierzaka może dać Ci dużo radości. A co wtedy, gdy chcesz nauczyć swojego pupila różnych sztuczek? W takim przypadku przyda Ci się linka treningowa. Do czego może się przydać? Jaki rodzaj smyczy będzie najlepszy? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania to koniecznie przeczytaj kolejne akapity. Znajdziesz tam wiele ciekawych informacji na temat szkolenia psa.

Jak bezpiecznie przytrzymać psa?

Jeśli lubisz wychodzić ze swoim psiakiem na spacery to bez wątpienia potrzebujesz odpowiedniej smyczy dla psów. Są miejsca, w których obowiązuje nakaz trzymania psa na smyczy. Zamiast smyczy możesz użyć linki treningowej, jednak musisz pamiętać, że takie wyposażenie nie może krępować ruchów psa. Nie powinno też być zaopatrzone w dodatkowe uchwyty czy szlufki, gdyż Twój piesek mógłby się w nie zaplątać.

Gdzie sprawdzi się linka treningowa?

Czy chcesz nauczyć psa reagowania na komendy? A może chcesz przeciwdziałać niepożądanym zachowaniom psa? W obu tych przypadkach niezbędna będzie linka treningowa, która jest często używana w szkoleniu psów. Takiej linki można użyć do treningu psów, które nie reagują na Twoje przywołanie. Będzie też dobra dla okiełznania psów z silnym instynktem myśliwskim.

Gdzie kupić linki treningowe dla psa?

Linka treningowa dla psa jest dostępna w większości sklepów zoologicznych. Jednak ciekawym rozwiązaniem jest zakup takiej linki bez wychodzenia z domu. Jest to możliwe na przykład na stronie malier.pl, gdzie znajdziesz linki i smycze dla swojego psa. Co zrobić by Twój pies nie zaplątał się w lince treningowej? Ważne są bezpieczne zapięcia i brak dodatkowych uchwytów na całej długości linki. Powinna też być odporna na różne warunki atmosferyczne, bo przecież pieski muszą wychodzić na spacer przy każdej pogodzie.

Jaka smycz treningowa będzie najlepsza dla Twojego psa?

Rodzaj smyczy treningowej musisz wybrać ze względu na wielkość psa. Linka, która będzie dobra dla małego psa niekoniecznie się sprawdzi, jeśli na jej końcu będzie uwiązany silniejszy pies. Długość linki też powinna być dopasowana do Twojego pupila. Zazwyczaj długość takiej linki mieści się pomiędzy 5 a 15 metrów. Bardzo długa smycz może być nieporęczna. Poza tym może być ciężko sprowadzić psa z powrotem do nogi, jeśli linka będzie zbyt długa. A jeśli ćwiczysz z psem w terenie, gdzie są jakieś krzaki czy przeszkody terenowe to Twój psiak może po prostu się w nie zaplątać. Krótsza linka pozwala na większą kontrolę nad Twoim czworonogiem.

Poprzedni artykułCzy dieta kota rasowego różni się od diety kota „dachowego”? Tylko sprawdzone rady i pewne informacje
Następny artykułJak urozmaicić dietę psa?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj