Klatka dla królika, jaką wybrać?

Króliki najczęściej zamieszkują w klatkach lub kojcach. Wiele osób przed zakupem królika zastanawia się, jakie warunki powinno spełniać miejsce, w których mieszkał będzie ich pupil.

Jaką klatkę wybrać?

Wielkość oraz typ klatki zależy głównie od wielkości królika, który będzie w niej zamieszkiwał, a także od gatunku gryzonia. Ważny jest również czas, jaki zwierzę będzie spędzało w klatce. Jeśli mamy do czynienia z królikiem miniaturką lub królikiem barankiem, to z powodzeniem powinna wystarczyć klatka o wielkości ok. 80x40x40 centymetrów. W przypadku większych okazów sami musimy ocenić, jakiej klatki potrzebuje nasz królik, jednak najlepiej sprawdzają się duże i przestronne modele.

Jakie są rodzaje klatek dla królików?

Przeglądając oferty sprzedaży klatek dla królików, możemy natknąć się na wiele modeli. Najpopularniejsze z nich to:

  • zwykła klatka – wykonana najczęściej z metalu, często zawiera plastikową kuwetę.
  • klatka plastikowa – jest to zwykła klatka, jednak wykonana w całości z plastiku. Gorzej przepuszcza powietrze
  • kojec – jeśli mamy odpowiednie warunki i wystarczająco dużo miejsca, to kojec będzie idealnym rozwiązaniem.
  • klatki dwupiętrowe/ekskluzywne – dostępne na zamówienie lub do samodzielnego wykonania. Posiadają dodatkowe wyposażenie, co niestety odbija się na cenie oraz ich wielkości.

Co powinno znaleźć się w klatce?

Klatka nie może stać pusta, dlatego powinniśmy wyposażyć ją w kilka elementów, które są niezbędne do dobrego funkcjonowania naszego królika. Przede wszystkim powinniśmy zapewnić zwierzęciu wydzielone miejsce do spania oraz miejsce do załatwiania potrzeb fizjologicznych. Muszą one znajdować się w odpowiednio dużej odległości od siebie, by królik czuł się komfortowo. Nasz pupil musi również jeść oraz pić, dlatego niezbędne będzie zakupienie poidełka oraz paśnika.

Poprzedni artykułKrólik w domu, jak o niego dbać?
Następny artykułJak pielęgnować sierść psa?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj