Jak pielęgnować sierść psa?

Przestrzeganie poniższych zasad pozwoli utrzymać zdrową sierść i skórę każdego psa:

Sprawdzaj
Po każdym spacerze dokładnie sprawdź sierść psa pod kątem pcheł, kleszczy i innych pasożytów. Pasożyty zewnętrzne mogą powodować matowienie sierści, świąd i zapalenie skóry.

Szczotkuj
Szczotkowanie sierści psa usuwa martwe włosy, stymuluje skórę i rozprowadza naturalne olejki po całej długości włosa. Kołtuny, supły i filce wyglądają nieestetycznie i mogą prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Psa należy szczotkować co najmniej raz w tygodniu.

Kąp
Częstotliwość kąpieli zależy od rodzaju sierści psa i jego aktywności. Wrażliwa skóra psa wymaga specjalnych produktów do pielęgnacji. Naturalne olejki na skórze i sierści pełnią funkcję ochronną, więc nie wolno ich usuwać nieodpowiednimi produktami lub nadmiernym szorowaniem.

Odżywiaj
Odpowiednio zbilansowana dieta pozwoli utrzymać zdrową sierść i skórę psa. Suplementy diety i przysmaki to świetny sposób, aby dostarczyć psu dodatkowych, korzystnych dla skóry i sierści witamin i minerałów.

Wygląd psa to nie jedyna korzyść płynąca z odpowiedniej pielęgnacji. Właściwa pielęgnacja ma również pozytywny wpływ na zdrowie i dobre samopoczucia psa.

Poprzedni artykułKlatka dla królika, jaką wybrać?
Następny artykułMycie zębów psu, dlaczego warto?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj