Jednorazowe podkłady dla psów. Podstawowe akcesoria higieniczne dla właścicieli czworonogów

Jednorazowe podkłady medyczne i higieniczne dla psów stanowią podstawowe wyposażenie każdego gabinetu weterynaryjnego. Sprawdzają się one szczególnie w okresie nauki zachowania czystości, w czasie połogu, jak i rekonwalescencji pozabiegowej. Wysokochłonne podkłady dla psów ułatwiają też codzienną pracy w hodowlach, a podczas transportu zwierząt zapewniają im większy komfort oraz higieniczne warunki.

Jednorazowe podkłady dla psów – kiedy się sprawdzają?

U zwierząt, tak jak i ludzi, pojawiają się problemy z nietrzymaniem moczu. Takie zjawisko jest jak najbardziej naturalne w przypadku szczeniaków, ale dorosłe psy, zwłaszcza które chorują, też mogą mieć z tym problem. Jeśli więc zależy nam na zachowaniu czystości w domu, warto zainwestować w jednorazowe podkłady dla psów. Poza tym takie maty higieniczne warto zabrać ze sobą w daleką podróż.

Z zasady takie podkłady dla psów są miękkie i bardzo przyjemne w dotyku, dlatego zwierzęta bez problemu je akceptują. Wewnątrz tych mat znajduje się warstwa pokryta żelem, której zadaniem jest absorbowanie wszystkich cieczy jak i przykrego zapachu. Zaś spód pokryty jest nieprzepuszczalną folią, dzięki czemu nie dochodzi do przecieku.

Higieniczne podkłady dla psów – zalety ich stosowania

Jednorazowe podkłady dla psów mają wiele zalet, dlatego grono osób, które po nie sięga cały czas się zwiększa. Wśród nich są nie tylko weterynarze, ale również osoby prywatne.

Zalety podkładów dla psów:

  • Są niezwykle pomocne w utrzymaniu czystości i świeżości.
  • Idealnie nadają się zarówno dla szczeniaków jak i starszych czy też schorowanych psów, które już nie wychodzą na spacer.
  • Doskonale sprawdzają się do szkolenia zwierząt.
  • Dzięki nieprzemakalnemu spodowi i mocnej warstwie wierzchniej nie dochodzi do uszkodzenia czy rozerwania podkładu.
  • Posiadają brzegi chroniące przed przeciekaniem, co zapewnia maksymalną ochronę podłóg przed wilgocią.
  • Śmiało można je umieszczać w transporterach, klatkach, kojcach, legowiskach, na łóżku lub w kuwecie.
  • Warto położyć je pod miskami z pokarmem i wodą dla zwierząt.
  • Posiadają one właściwości bakteriobójcze.
  • Są to produkty antyalergiczne, dlatego jest to bezpieczne rozwiązanie dla psów ze skłonnościami alergicznymi.
  • Występują w różnych rozmiarach.

Podkłady jednorazowe dla psa – zastosowanie

Jednorazowe podkłady dla psów zawsze rozkładamy w najbardziej strategicznych miejscach, zarówno w przypadku szczeniąt jak i dorosłych psów mających problemy z trzymaniem moczu. Można także umieszczać je w kojcach czy legowiskach zwierząt. Ponadto warto w ten sposób chronić tapicerkę samochodową, a nawet kanapę czy fotel w salonie.

Higieniczne podkłady dla psów (https://www.om.sklep.pl/weterynaryjne-podklady-chlonne-c-28_30.html) doskonale sprawdzają się w okresie połogu u samic. Są też niezbędne w trakcie zabiegów medycznych oraz w momencie zmiany opatrunków.

Jednorazowe podkłady higieniczne dla psów znacznie ułatwiają życie zarówno zwierzętom jak i ich właścicielom. Sprawiają, że domowa przestrzeń dzielona z małymi lub dorosłymi pupilami, staje się bardziej higieniczna i komfortowa.

Poprzedni artykułJakie przysmaki są dobre dla Twojego psa?
Następny artykułJak karmić psa, aby był zdrowy i silny?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj