Jakie przysmaki są dobre dla Twojego psa?

W sklepach mamy dostępny tak bardzo szeroki asortyment przysmaków dla psów, że bardzo łatwo pogubić się w ofercie i nie wiadomo jaki przysmak wybrać. Jakimi kryteriami się kierować? Wiadomo, ze każdy właściciel chce dla swojego czworonożnego przyjaciela jak najlepiej. Zacznijmy od początku – czy w ogóle powinniśmy kupować przysmaki?

Przysmaki pełnią wiele różnorakich funkcji. Pomagają w szkoleniu i wychowaniu psa, służą zabawie i rozrywce, zaspokajają potrzebę gryzienia, która jest dla psów bardzo naturalna. Ponadto mogą tez uzupełniać dietę o potrzebne składniki odżywcze i dbają o stan jego uzębienia. Jak najbardziej możemy (a nawet powinniśmy) kupować je naszym pupilom. Jednak róbmy to z głową!

Na co zwrócić uwagę? Jak wybrać odpowiedni przysmak dla naszego psa? Przede wszystkim dobierzmy rodzaj indywidualnie do potrzeb naszego pupila. Dla bardzo młodego psa lepsze będą twarde przysmaki, takie które pomogą zaspokoić potrzebę gryzienia na tyle, że nasz pupil zostawi w spokoju nogi od stołów i inne przedmioty domowe. Dla starszego, który ma problemy z uzębieniem kupujemy miękkie przysmaki. Na rynku znajdziemy szeroką gamę przysmaków funkcjonalnych np. z dodatkiem skrzypu polnego na piękną, błyszczącą sierść – idealne dla psów długowłosych, albo z dodatkiem czystka wzmacniającego odporność. Bardzo duża ilość przysmaków będzie ułatwiała utrzymanie higieny jamy ustnej psa – pomagają w oczyszczeniu zębów.

Tak jak w przypadku zwykłej żywności, bądź świadomym konsumentem i sprawdzaj skład przysmaków, które kupujesz. Zobacz czy na pierwszym miejscu w składzie jest mięso i jaki dokładnie jest to procent zawartości. Czy wszystkie składniki są naturalne?

Pamiętajmy zawsze, że przysmak jest uzupełnieniem diety, a nie jej podstawą. Tak jak u ludzi – przesada może prowadzić do problemów zdrowotnych i otyłości. Pamiętaj o tym, że przysmaki nie mogą zastąpić codziennej, odpowiednio dobranej i zbilansowanej karmy. Nie zapomnij też o stałym dostępie do wody dla Twojego zwierzaka.

Artykuł opracowany przez: Happy Snacky – sklep internetowy z przysmakami dla psów i kotów.

Poprzedni artykułMięsna czy rybna karma dla kota – którą wybrać?
Następny artykułJednorazowe podkłady dla psów. Podstawowe akcesoria higieniczne dla właścicieli czworonogów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj