Legowiska ortopedyczne dla psa – w trosce o pupila

Wysokiej jakości legowisko to jeden z elementów psiej wyprawki, który musimy nabyć, gdy w naszym domu pojawia się wymarzony czworonóg. Ortopedyczne legowiska sprawdzą się w tej roli bez zarzutu.

Dla odpowiedzialnych właścicieli psów istotne jest, by zapewnić swoim pupilom wszystkie konieczne potrzeby. Obok odpowiedniej karmy, zabawek, spacerów, opieki medycznej gdy to konieczne, i pielęgnacyjnej, równie ważne jest zapewnienie psu wygodnego posłania. Legowisko ortopedyczne – nie tylko dla psów z problemami dotyczącymi układu kostnego i ruchu – to coraz popularniejszy wybór. Dlatego też warto przyjrzeć się mu z bliska.

Legowiska ortopedyczne – co je charakteryzuje

Legowiska ortopedyczne – podobnie jak materace ortopedyczne dla ludzi – to spanie, którego budowa umożliwia prawidłowe ułożenie ciała. Dzięki temu żadne części ciała nie są przeciążone. Budowa takiego legowiska umożliwia podparcie kręgosłupa w odpowiednich miejscach. Ortopedyczne legowisko jest skrupulatnie zaprojektowane, a głównymi wyznacznikami jego budowy jest anatomia psa. Dzięki temu posłanie jest wygodne. Warto dodać, że taki materac dla psa jest wypełniony elastyczną pianką, podobnie jak materace ortopedyczne używane przez ludzi.

Legowisko ortopedyczne – korzyści

Materac ortopedyczny dla psa to bez wątpienia właściwy wybór, gdy nasz pupil zmaga się z chorobami stawów czy kręgosłupa. Wygodna pozycja podczas snu i optymalne podparcie zapewniają regenerację i ulgę w potencjalnym bólu. Posłanie ortopedyczne nie powoduje więc pogłębienia różnych schorzeń i wad i – co ważne – leżenie na nim nie powoduje dyskomfortu czy też bólu u czworonoga. Łóżko ortopedyczne to na pewno optymalny wybór dla starszych psów. One to, z racji wieku, często cierpią na zwyrodnienia stawów czy kręgosłupa. Jednak na przykład dysplazja bioder czy stawu łokciowego i wrodzone choroby lub te genetyczne występują nawet u młodych psów. Dlatego też łóżka ortopedyczne nie są przeznaczone tylko dla psów starszych. Kupując legowisko ortopedyczne dla szczeniaka, zadziałamy profilaktycznie. W ten sposób, dzięki temu że pies będzie miał wygodną pozycję podczas snu, a kręgosłup będzie odpowiednio podparty, możemy zahamować rozwój różnych chorób i zwyrodnień – często przypisanych do danej rasy. Inwestycja w zdrowie młodego psa zaprocentuje jego dobrą kondycją przez wiele lat. A my, jako właściciele, będziemy po prostu dłużej cieszyć się z wyjątkowego i niezastąpionego towarzystwa naszego czworonoga.

Legowiska ortopedyczne dla psa – na co zwrócić uwagę

Przy wyborze legowiska ortopedycznego, by należycie spełniało one swoje funkcje, nie tylko w teorii, ale i w praktyce, należy wziąć pod uwagę:

  • wypełnienie – najlepsze materace ortopedyczne są wypełnione elastyczną pianką,
  • rozmiar – dostosowany do wielkości naszego pupila,
  • tkaninę stanowiącą pokrowiec – powinna być ona łatwa do utrzymania w czystości, trwała – dobrze też, gdy jest ekologiczna; sam pokrowiec powinien się szybko i łatwo zdejmować,
  • wygląd – ten aspekt też może grać pewną rolę przy wyborze, jeśli chcemy posłanie ortopedyczne dla psa dopasować do wnętrza mieszkania.

Legowiska ortopedyczne dla psa to szeroki wybór. Ważne jednak, by kupować je ze sprawdzonych źródeł, takich jak Hectolove. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że do produkcji legowisk zostały użyte materiały wysokiej jakości, a budowa materaca naprawdę wspomaga stawy i kręgosłup naszego pupila. Legowisko dla psa ortopedyczne to trafiona inwestycja – nie ma nic cenniejszego niż patrzenie na naszego czworonożnego przyjaciela, który pozostaje chętny do zabawy i sprawny przez wiele, wiele lat.

Poprzedni artykułEkwipunek szczęśliwego futrzaka – czego potrzebują gryzonie i ich właściciele?
Następny artykułNajczęstsze choroby szczeniaków

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj