Profesjonalna pielęgnacja psów długowłosych. Sprawdź, w jakie akcesoria najlepiej się zaopatrzyć

Zadbana sierść psów długowłosych może robić wrażenie. Na wygląd czworonoga największy wpływ mają dieta i pielęgnacja. Nie ma jednak uniwersalnej metody na to, aby sierść każdego psa długowłosego wyglądała dobrze. Zabiegi pielęgnacyjne i narzędzia do nich używane należy indywidualnie dopasować w zależności od rasy i rodzaju sierści czworonoga. Warto do nich przyzwyczajać psa już od szczeniaka, aby grooming był przyjemnością zarówno dla psa, jak i właściciela. Jakie akcesoria najlepiej przygotować do pielęgnacji psa długowłosego?

Nożyczki i degażówki

Niezależnie od tego, czy pies jest przygotowywany na wystawy czy też nie, jednym z podstawowych akcesoriów są nożyczki. Proste nożyczki nie będą jednak potrzebne zbyt często – w pielęgnacji psa długowłosego znacznie lepiej sprawdzają się degażówki, które można znaleźć pod tym adresem:

https://sklep.germapol.pl/pl/degazowki.html

Modele jednostronne umożliwiają skrócenie sierści psa, w taki sposób, aby linia cięcia nie była widoczna. Degażówki dwustronne sprawdzą się w przypadku bardzo gęstej sierści, sierści na głowie czy na wewnętrznej stronie małżowiny usznej.

Grzebienie i szczotki

Pielęgnację czworonoga warto zacząć od grzebienia. Profesjonalny, odpowiednio dobrany do rodzaju sierści grzebień wstępnie rozczesze psie futro, a także usunie ewentualne splątania, kołtuny oraz gałązki lub trawę, które zaplątały się w sierść podczas spaceru. Po tym etapie, dla dokładnego rozczesania sierści niezbędna jest szczotka. Wybór konkretnego modelu zależy od sierści jaką posiada pupil, a także oczekiwań właściciela.

Trymer

Trymowanie znacznie ułatwia funkcjonowanie pod jednym dachem z długowłosym psem, szczególnie w okresie linienia. Zabieg ten pozwala na usunięcie martwego włosa, przez co sierść pupila staje się zdrowa i lśniąca. Ponadto, trymowanie pozwala utrzymać skórę psa w dobrej kondycji.

Pielęgnacja psa długowłosego może być wymagająca, jednak dzięki profesjonalnym narzędziom proces ten będzie przebiegał szybko i efektywnie. Dobranie akcesoriów odpowiednich do sierści czworonoga, sprawi, że efekty zabiegów będą widoczne już na pierwszy rzut oka, a sama pielęgnacja będzie przyjemnością dla i dla psa i dla groomera.

Poprzedni artykułZabawki dla psa, czyli co twój przyjaciel znajdzie pod choinką?
Następny artykułBiegunki u zwierząt hodowlanych – jak zapobiegać i jak leczyć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj