Zabawki dla psa, czyli co twój przyjaciel znajdzie pod choinką?

Zabawki dla psów to nie tylko gadżety i dodatkowe atrakcje, ale niezbędny element, służący rozwojowi zwierząt i zachowaniu ich w dobrym zdrowiu. Każdy właściciel psa wie, że zabawki poprawiają kondycję, zwinność, ale przede wszystkim pozwalają rozładować nadmiar energii, co jest szczególnie cenne w przypadku młodszych psiaków. A skoro zbliżają się święta, warto zrobić mały rekonesans i poszukać najlepszego prezentu dla swojego czworonożnego przyjaciela.

Jak odpowiednio wybrać zabawkę dla psa?

Należy wziąć pod uwagę kilka czynników: przede wszystkim wiek psa i jego temperament. Dla szczeniaków idealne będą gryzak oraz zabawki, które pozwalają się wybiegać, a więc na przykład piłki lub frisbee. Starsze psy ucieszą się z zabawek logicznych, które zmuszają do poszukiwania smakołyków. Każdy pies uwielbia szukać, to bardzo ważna czynność, która rozwija psa, zmusza go do myślenia, ale też uspokaja i pozwala rozładować stres.

Warto pamiętać o wieku psa, bo nawet senior będzie z radością biegał za piłeczką, co jednak może się okazać groźne dla jego zdrowia. Nie mając pewności, co będzie odpowiednie dla pupila, można zaciągnąć rady behawiorysty lub weterynarza.

Zabawki dla czworonogów

  • Gryzaki – najlepiej sprawdzą się u szczeniaków i młodych psów, które uwielbiają gryźć przedmioty (czego ofiarą padają czasem meble). Zaletą gryzaków jest fakt, że przy okazji czyszczą zęby, co pozwala zachować higienę jamy ustnej. Gryzaki mogą występować w różnej formie, np. gumowych kości lub innych kształtów, a także tzw. konga, którego wnętrze można wypełnić smakołykiem, na przykład pasztetem. Gryzaki nie tylko pomagają czyścić zęby, ale również zajmują psa i rozładowują część energii, bo zimowe spacery nie zawsze na to pozwalają. Gryzak będzie świetnym prezentem dla pupila, dlatego zajrzyjcie na Allegro, gdzie znajdziecie spory wybór tych zabawek pod linkiem: https://allegro.pl/kategoria/dla-psow-zabawki-90069?rodzaj=gryzaki.
  • Zabawki piszczące – nadają się tylko dla dorosłych i starszych psów. Dlaczego? Piszczenie może oduczyć szczeniaka reagowania na pisk, jako oznakę bólu. Jednak dla nieco starszych piesków, gumowy, piszczący kurczak będzie prawdziwą frajdą.
  • Piłki – psy kochają piłki! Uwielbiają za nimi ganiać, co pozwala im się wybiegać i spożytkować ogrom energii. Do wyboru macie ciężkie, gumowe piłki, idealne do rzucania, nieco lżejsze, piłki z pianki lub piłki ze sznurka, świetne do gryzienia.
  • Maty węchowe – jedna z najlepszych zabawek dla psa w każdym wieku, która pozwala mu jednocześnie rozładować energię, zaspokoić potrzebę szukania i uspokoić się. Psy regularnie korzystające z mat węchowych są mniej zestresowane. Do maty włożycie dowolne smakołyki, które pies z radością znajdzie.
  • Szarpaki – to bardzo ważna zabawka, która pozwala nawiązać głęboką relację pomiędzy psem a właścicielem. Szarpaki to zabawka dobra dla psa w każdym wieku, którą warto bawić się z psem codziennie. Ta zabawka pozwoli nie tylko nawiązać więź, ale również stanowi wspaniałą nagrodę dla psa w trakcie nauki komend.
  • Zabawki interaktywne – czyli takie, które zmuszają psa do myślenia. Najczęściej pozwalają ukryć smakołyki w taki sposób, aby pies musiał natrudzić się z ich wydostaniemy lub samodzielnie poszukał rozwiązania. Psychorozwój plus zabawa równa się idealny prezent świąteczny!

Czy już wiesz, jaką niespodziankę wasz pupil znajdzie pod choinką? Zobacz zabawki dla psa na Allegro i wybierz coś, co sprawi, że pies nie będzie wyłącznie wylegiwał się na kanapie. Pamiętaj, że w okresie jesienno-zimowym, kiedy brakuje długich, aktywnych spacerów, zabawki to świetna alternatywa.

Zabawki dla psa, czyli co twój przyjaciel znajdzie pod choinką?
Rate this post

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here